Pilatesin Faydaları
Eylül 11, 2018
Medikal Pilates Nedir?
Eylül 24, 2018
aletli-pilates-nedir

ALETLİ PİLATES NEDİR ? REFORMER NEDİR ?

Pilates; kişinin yaşına, vücut yapısına ve sağlığına göre değişen bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çocuklar ve yaşlılar nispeten ağır spor denebilecek nefes alış verişinin fazlalaştığı koşma ve ağırlık kaldırma gibi aktiviteler içeren spor dallarıyla uğraşamadığından bir nevi fizik tedavi ve fiziksel güçlenme olarak düşünebileceğimiz pilatese yönlenmeye başlamışlardır.

Mat Pilatesaletli pilates ve yardımcı aletler kullanılarak yapılan pilates gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin seçileceği kişinin fizyolojik özelliklerine ve ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Aletli Pilates deyince akla oturduğunuz yerde zayıflamak veya forma girmek gelmesin. Reformer gibi makinalar size eğitmeninizin veya fizyoterapistinizin hazırladığı programı uygulamanızda yardımcı görevi görür, tıpkı mat ve pilates topu gibi.. Her işte olduğu gibi gayret ve disiplin sizi hedefinize götüren en önemli etkenler olacaktır.

Hali hazırda farklı spor dallarıyla uğraşan kişilerin vücudunu o spor dalına daha uygun hale getirmek için uygulayabileceği bu yöntem, aynı zamanda kişilerin zayıflama, esneme, denge ve nefes kontrolü gibi ihtiyaçlarına da çözüm olmaktadır. Titizlikle araştırılan ve hazırlanan aletli pilates programları anatomi uzmanı eğitmenlerce sizlere uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.